Оно нам нада?

Пропозиції щодо покращення сайту та форуму, помилки в роботі
Правила форуму
Будь-яка комерційна діяльність тільки в Куплю-продам
Аватар користувача
sp_grind
Повідомлень: 289
З нами з: 24 грудня 2012, 01:52
Ім'я: Саша
Авто: лисапед, LR Discovery 2 td5 1999(sold), LR Discovery 1993(теперь у robosol'a)
Звідки: Львов, Варшава
Контактна інформація:

Оно нам нада?

Повідомлення sp_grind »

Всем привет.

Все мы, в силу наших общих интересов, можем попасть в разные ситуации - застрять хз где, сломаться в дороге, в конце концов остаться без топлива.
У самого у меня уже несколько раз были похожие ситуации - и без топлива остался посреди улицы(из-за глюков датчика), и в лесу сидел на мостах в воскресенье, в 12 ночи, и спал в машине до утра.

Форум наш весьма оживлённый (за что отдельное спасибо его создателям и мейнтейнерам), и потому написать сообщение на форум чаще всего гораздо эффективнее, чем просто позвонить знакомому или другу с форума - сообщение сразу увидет немалое количество людей.

Доступ к инету с мобильных девайсов есть далеко не у всех, даже в городе. Про инет на природе я и вовсе молчу. Ну а с мобильной связью всё получше)

Валяется дома старый, ненужный Android-смарт. Хотелось бы дать ему вторую жизнь.
Есть скромная идея:
- Вставляю в смарт стартовый пакет и объявляю его номер здесь. Этот смарт будет у меня дома постоянно подключеным к вай-фаю
- Пишу прожку, которая мониторит смс-ки на смарте. Если сообщение пришло с номеров, занесённых во внутреннюю базу данных (в базе будут все люди их номера из этой темы), сообщение гавтоматычно публикуется у нас на форуме в определённой теме из под аккаунта, н-р, "alarm" или "emergency", который я зарегистрирую на форуме. Сообщение вида:

время: 0:00
автор: sp_grind
текст: застрял намертво, 49.681175 24.366178

Можно выдать номер телефона.
Т.е. вы просто отправляете смс-ку на определённый номер, а оно автоматически появляется на форуме.
Прожка несложная, почти готова. Если кому-то интересны детали реализации - я не джавист, потому заюзал прослойку QPython.

Итого - оно нам надо? Дополнительные замечания?
Аватар користувача
Volodymyr
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 6941
З нами з: 28 серпня 2002, 16:56
Ім'я: Володимир
Авто: Toyota Land Cruiser 60 (HJ60LG-KW•1982), 33x12.5xR15
Звідки: Ukraine, Lviv
Контактна інформація:

Re: Оно нам нада?

Повідомлення Volodymyr »

Зараз почали думати за новий сайт. Власне сторінка з БД групи порятунку буде на сайті + карта. Можу зробити інтерфейс що б за потребою міг оновлювати собі БД тел. бо файл не буде лежати відкрито, а тел можна буде подивитись людині (а не роботу) + вибрати на карті хто до тебе географічно ближчий.

Що до поста на форумі. В нас номера прив'язані до логінів, можна постити не на форум, а на інтерфейс - тоді пост буде від тієї людини що надіслала смс. Так буде візуально простіше до розуміння хто застряг.

Ідея хороша. Можна навіть постити не тільки в форум, а зробити окреме оголошення (там де банер) тобто постити в БД cms сайту.
Що до реалізації. Якщо пітон ближче, пиши на ньому. Але я би все ж спробував джаву використати.

Воно нам надо! Хоча аргумент що до інтернета в мобільному не дуже вдалий. Він є навіть на Боржаві. Інша справа користувачі, котрі не хочуть навчитись ним користуватись + швидкість. Так що СМС був би простішим.

Ідея з БД тел - супер. По перше захисти від всякої фігні що валить в тел, а по друге працює принцип - "Отримуючи - віддавай". Хочеш щоб допомогли, допомагай іншим.
[О]=TOYOTA=[О] ランドクルーザー
Аватар користувача
s.pal
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 4238
З нами з: 06 жовтня 2009, 22:23
Ім'я: Александр
Авто: Карандаш 2.9TDI, BFG AT КО2-285x75x16, AVM450HP, DWM12000HD, ОМЕ+4"~, Detroit TrueTrac
Звідки: Львов
Контактна інформація:

Re: Оно нам нада?

Повідомлення s.pal »

Скажу коротко, я в ваших термінах не сільон, но шняга прикольна, тра робити!
БОРЩ!!!
ROCK FOREVER!
max
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 1292
З нами з: 31 травня 2011, 18:55
Ім'я: Максим
Авто: паркет Сірко

Re: Оно нам нада?

Повідомлення max »

+1 За те щоб реалізувати. +1 за смс, бо навіть якшо інтернет є - то поки щось там загрузиться, поки пошлеться ...
Аватар користувача
robosol
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 2244
З нами з: 17 грудня 2009, 15:56
Ім'я: Андрій
Авто: LR Discovery
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Оно нам нада?

Повідомлення robosol »

+1. ідея супер, тільки є один маленький нюанс, якщо відсилати просто смс, не факт що ломануться всі або не ломанеться ніхто, треба подумати над якимось колбеком, щоб той хто їде міг послати смс - що він поїхав на допомогу.
Грубо кажучи можливість постити не лише смс на допомогу але й з довільним текстом. Як воно буде виглядати, хто застряв - пише смс help на визначений номер, публікується відповідне повідомлення і відсилається смс на номери які найближчі до "точки", якщо хтось береться допомогти, відписує на той же номер. Все це публікується на сайті. Якщо ніхто не відписав, то можна посилати смс тим хто троха далі, так щоб в результаті хтось відповів що він "спішить на допомогу".

P.S. можна ще добавити смс-спам коли хтось визвався на допомогу.
Тобто дублювання гілки "911" по смс, але щоб не спамити всіх підряд, посилати спочатку тим хто ближчий, якось так. Плюс в тому що хто не в онлайн на сайті також має оперативну інформацію. Якщо має можливість може допомогти, але якщо вже хтось поїхав, то не буде що 10 машин поїдуть одного витягувати.
Востаннє редагувалось 16 грудня 2013, 13:52 користувачем robosol, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Katonych
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 2951
З нами з: 29 серпня 2002, 11:02
Ім'я: Дмитрий
Авто: всякие разные недоприводные
Звідки: Мюнхен, Баварщина
Контактна інформація:

Re: Оно нам нада?

Повідомлення Katonych »

Хорошая задумка. Особенно по поводу списка телефонов из темы.
Поиск "кто поближе" и рассылка смс это уже сложно и не нужно. имхо.
Главная дорога та, по которой едет танк
Аватар користувача
автобат
Повідомлень: 4392
З нами з: 24 січня 2008, 18:30
Ім'я: Занін Сергійко Миколайкович
Авто: Mitsubishi L 200 на звіско Буцефал
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Оно нам нада?

Повідомлення автобат »

З вищенаписаного зрозумів не багато.Древній я в вашіх тіх штучках з прогами, смартамі і іншою хреновньою. Думаю, що воно такі нам надо, але...
Саня, если б ты переписал себе номера телефонов из бригады допомоги и , набрал бы к примеру мой номер, то я бы, скорее всего сделал бы так, чтоб тебе в лесу ночевать не пришлось. Если не сам, то обзвонил бы кучу народу и за тобой бы приехали.
И вааще, не езди один. Одной машиной бівает уніло , а иногда и небезопасно.
Умейте пить, умейте жить и все от жизни брать. Ведь все равно, друзья мои придется помирать
Аватар користувача
Volodymyr
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 6941
З нами з: 28 серпня 2002, 16:56
Ім'я: Володимир
Авто: Toyota Land Cruiser 60 (HJ60LG-KW•1982), 33x12.5xR15
Звідки: Ukraine, Lviv
Контактна інформація:

Re: Оно нам нада?

Повідомлення Volodymyr »

автобат писав:И вааще, не езди один. Одной машиной бівает уніло , а иногда и небезопасно.
Хороший свод рекомендацій, треба бахнути буде на сторінку.
[О]=TOYOTA=[О] ランドクルーザー
Аватар користувача
goric
Повідомлень: 177
З нами з: 05 листопада 2009, 17:45
Ім'я: Петро
Авто: Mercedes 126SEC 3.0TD. TLK Prado-3.0D OPEL MOVANO ГАЗ-69
Звідки: Львів

Re: Оно нам нада?

Повідомлення goric »

А Я думаю:До нової теми "ЧАТУ" додати таблицю з телефонами з "911"
Аватар користувача
автобат
Повідомлень: 4392
З нами з: 24 січня 2008, 18:30
Ім'я: Занін Сергійко Миколайкович
Авто: Mitsubishi L 200 на звіско Буцефал
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Оно нам нада?

Повідомлення автобат »

Volodymyr писав:
автобат писав:И вааще, не езди один. Одной машиной бівает уніло , а иногда и небезопасно.
Хороший свод рекомендацій, треба бахнути буде на сторінку.
ну а шо, не чі шо :geek: я один їздити ся бою, та і сумно мені, вот я і вирішив напісяти такево.
Умейте пить, умейте жить и все от жизни брать. Ведь все равно, друзья мои придется помирать
Аватар користувача
sp_grind
Повідомлень: 289
З нами з: 24 грудня 2012, 01:52
Ім'я: Саша
Авто: лисапед, LR Discovery 2 td5 1999(sold), LR Discovery 1993(теперь у robosol'a)
Звідки: Львов, Варшава
Контактна інформація:

Re: Оно нам нада?

Повідомлення sp_grind »

Volodymyr писав:Зараз почали думати за новий сайт. Власне сторінка з БД групи порятунку буде на сайті + карта. Можу зробити інтерфейс що б за потребою міг оновлювати собі БД тел. бо файл не буде лежати відкрито, а тел можна буде подивитись людині (а не роботу) + вибрати на карті хто до тебе географічно ближчий.
Владимир, насколько я понимаю речь идёт об HTTP API, и на выходе будет удобный JSON. Обработать JSON - как два пальца.
НО.
Я сторонник практики KISS. Чем больше лишних интерфейсов - тем больше дыр и глюков. Не те объёмы информации, чтоб получать инфо динамически. Можно раз в недельку просто добавить 1-2 строки в БД руцями.
Volodymyr писав: Що до поста на форумі. В нас номера прив'язані до логінів, можна постити не на форум, а на інтерфейс - тоді пост буде від тієї людини що надіслала смс. Так буде візуально простіше до розуміння хто застряг.
Будет немного удобнее, но опять же интерфейсы, интерфейсы, интерфейсы...
Я очень ценю желание упростить сию задачу, но считаю, что это лишнее.
Volodymyr писав: Воно нам надо! Хоча аргумент що до інтернета в мобільному не дуже вдалий. Він є навіть на Боржаві.
Когда я застрял недалеко от Свиржа (а это каких-то 40 км от Львова) - было крайне сложно не то что дозвониться, а смс отправить. Киевстар. Про всякие говнолайфы даже вспоминать не хочется. Стоит ли говорить об инете в этом месте?
robosol писав:+1. ідея супер, тільки є один маленький нюанс, якщо відсилати просто смс, не факт що ломануться всі або не ломанеться ніхто, треба подумати над якимось колбеком, щоб той хто їде міг послати смс - що він поїхав на допомогу.
Грубо кажучи можливість постити не лише смс на допомогу але й з довільним текстом. Як воно буде виглядати, хто застряв - пише смс help на визначений номер, публікується відповідне повідомлення і відсилається смс на номери які найближчі до "точки", якщо хтось береться допомогти, відписує на той же номер. Все це публікується на сайті. Якщо ніхто не відписав, то можна посилати смс тим хто троха далі, так щоб в результаті хтось відповів що він "спішить на допомогу".
P.S. можна ще добавити смс-спам коли хтось визвався на допомогу.
Тобто дублювання гілки "911" по смс, але щоб не спамити всіх підряд, посилати спочатку тим хто ближчий, якось так. Плюс в тому що хто не в онлайн на сайті також має оперативну інформацію. Якщо має можливість може допомогти, але якщо вже хтось поїхав, то не буде що 10 машин поїдуть одного витягувати.
KISS!!!
Андрюх, описаное тобой решение оч классное, но это не тривиальная задача с кучей логики (поиск оптимальных абонентов). К тому же я никогда не интересовался вопросом - но я сомневаюсь, что есть бесплатные смс-спам-рассылки. Это всё времязатраты, тестирование, а т.е. куча бабла. Не нужно нам это.
Сколько поедет машин - я думаю тут люди уже как-то скооперирутся в небольшой ЧП-ситуации, тут не белки-истерички собрались.
автобат писав:З вищенаписаного зрозумів не багато.Древній я в вашіх тіх штучках з прогами, смартамі і іншою хреновньою. Думаю, що воно такі нам надо, але...
Саня, если б ты переписал себе номера телефонов из бригады допомоги и , набрал бы к примеру мой номер, то я бы, скорее всего сделал бы так, чтоб тебе в лесу ночевать не пришлось. Если не сам, то обзвонил бы кучу народу и за тобой бы приехали.
И вааще, не езди один. Одной машиной бівает уніло , а иногда и небезопасно.
Сергей, когда я застрял, я с Вами был знаком только через форум. По форуму прекрасно было понятно, что на Вас можно расчитывать в любой ситуации, но мне было бы всё-таки стыдно звонить в 12 часов ночи, в воскресенье, человеку, который не знает меня лично, и просить сорваться, чтоб помочь застрявшему упрямому дураку. Сейчас бы уже позвонил :lol:
Вобщем:
- не всегда можно дозвониться человеку
- не всегда человек может помочь
- ВСЯКОЕ БЫВАЕТ!

Просто в тему, безотносительно.
Захожу как-то ночью на форум (дето час ночи), и вижу сообщение от Химика, что нужна помощь. Рука рефлекторно дёрнулась к телефону. Уже через несколько секунд увидел сообщение от Остапа, что помощь уже не нужна. Решил не звонить. До сих пор вспоминаю и становится стыдно - не пойму почему я всё-таки не позвонил, просто узнать как ситуация. А меня то как-раз вытянул Химик на утро, когда я застрял...
Аватар користувача
myshketer
Повідомлень: 2289
З нами з: 04 липня 2009, 13:35
Ім'я: Андрей
Авто: будка для гбо

Re: Оно нам нада?

Повідомлення myshketer »

Не обязательно просить приехать и помочь - можно попросить написать на форуме :) и сделать это может любой человек, как из тех, чьи телефоны в 911, так из числа Ваших близких и друзей.
Аватар користувача
автобат
Повідомлень: 4392
З нами з: 24 січня 2008, 18:30
Ім'я: Занін Сергійко Миколайкович
Авто: Mitsubishi L 200 на звіско Буцефал
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Оно нам нада?

Повідомлення автобат »

Сергей, когда я застрял, я с Вами был знаком только через форум. По форуму прекрасно было понятно, что на Вас можно расчитывать в любой ситуации, но мне было бы всё-таки стыдно звонить в 12 часов ночи, в воскресенье, человеку, который не знает меня лично, и просить сорваться, чтоб помочь застрявшему упрямому дураку. Сейчас бы уже позвонил :lol:
Тю, я такой долбанутый. Я всегда за приключения. Главное, шоб не набуханный был, но тогда я разбужу кого другого: Спала, Ромика, Вертика, Ваську Крана,Рулю, да у нас тут вагон и маленькая тележка таких, кто за счастье сорваться.
Умейте пить, умейте жить и все от жизни брать. Ведь все равно, друзья мои придется помирать
Аватар користувача
Volodymyr
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 6941
З нами з: 28 серпня 2002, 16:56
Ім'я: Володимир
Авто: Toyota Land Cruiser 60 (HJ60LG-KW•1982), 33x12.5xR15
Звідки: Ukraine, Lviv
Контактна інформація:

Re: Оно нам нада?

Повідомлення Volodymyr »

sp_grind писав:Сергей, когда я застрял, я с Вами был знаком только через форум. По форуму прекрасно было понятно, что на Вас можно расчитывать в любой ситуации, но мне было бы всё-таки стыдно звонить в 12 часов ночи, в воскресенье, человеку, который не знает меня лично, и просить сорваться, чтоб помочь застрявшему упрямому дураку.
Якщо номеру людини що потребує допомоги немає в БД - ніякого кіна не буде. Тому описана тобою ситуація на основі твоєї системи для тебе самого була б безполезна.

Що до інтерфейсів і т.п. Приймається. Дай Бог запуститись так як ти описав. А далі буде.
sp_grind писав:Владимир, насколько я понимаю речь идёт об HTTP API, и на выходе будет удобный JSON. Обработать JSON - как два пальца.
Так. Просто світити тупо все на зовні екселівским файлом це як мінімум не кошерно і взагалі не пофеншую. СМС спам вже задовбав всіх. Тому ми зі своєї сторони видачу цієї інформації переробимо. Але як варіант чисто для твоєї системи видати БД тел. мене не скільки не напряже. До-речі треба буде той список перетрясти на тему "живих" телефонів (люди дуже часто міняють номера як показала практика прозвону учасників КЛ 2013).
[О]=TOYOTA=[О] ランドクルーザー
Аватар користувача
robosol
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 2244
З нами з: 17 грудня 2009, 15:56
Ім'я: Андрій
Авто: LR Discovery
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Оно нам нада?

Повідомлення robosol »

Номера 911 світити тільки зареестрованим живим користувачам. Можна навіть так, добавив свій номер, бачиш решту. По принципу хочеш допомоги - будь готов допомагати. Можливо все за схвали модератора відповідної гілки 911.
Якось так.
Відповісти