Тюніх моєї приборки на УАЗі

469, 452, 3151, 3160, Хантер, Патріот, ГАЗ-69
Аватар користувача
AM
Повідомлень: 2438
З нами з: 19 серпня 2009, 01:51
Ім'я: Андрій
Авто: УАЗ 469 (Стрємітєльний :))

Тюніх моєї приборки на УАЗі

Повідомлення AM »

Недавно вирішив вдосконалити прибори на уазі. Стрьомна підствітка і убогий дизайн не влаштовували. Ось що у мене вийшло. https://picasaweb.google.com/MulyakA...eat=directlink
Звичайно фотки не передають точної картини. Циферки світяться помаранчевим на темно бордовому фоні. Стрілка сама не підсвічується тому її вночі чітко видно на тлі що світиться бордового фону приладу ну а вдень відповідно жовта. Рамки круглі чорні було пофарбовано, але на фотках вийшли залапаними брудними руками. Жовтого засвіту як на останньому фото в реальності немає - всі прилади однакові на-віч. Засвіт виходить на знімку очевидно тому, що жигулівські прилади не мають усередині світлофільтру, і фотєг ловить ці лампочки якось сильніше.

Робив так.
Зняв прибори, розібрав і повитягав самі пластинки на яких нанесені цифри (треба знімати стрілку тільки на спідометрі, всі решта стрілки рухати не треба). Відсканував прибори і обмалював їх в Corel,зберігаючи шкалу, але з таким дизайном який мені потрібен. Співвідношення кольорів підбирав так, щоб підходили під підсвітку магнітофона і рації (вони в мене в одній кольоровій гамі) і пасувало до кольору сідух). Дизайн пропрацьовував використовуючи цей сайт http://files.thehoffmangroup.com/aurora/aurora.html. Там можна намалювати типу такого https://picasaweb.google.com/1010398886 ... 2925003682.
Кому треба буде - файл в коралі є готовий.
Потім роздрукував на плотері на прозорій плівці (вітрнажній). Плівку брав на Шевченка в Аверсі (десь 20 грн). Друкував на рекламній фірмі за пиво.
Далі вирізав копії пластинок де намальовані оригінальні цифри з прозорого пластику. Брав кришки від компактів.
https://picasaweb.google.com/1010398886 ... 5706141970
Вирізав канцелярським ножем нагрітим над плиткою. Щоб простіше було - приставляв оригінальну алюмінієву бляшку до пластикової коробки і нагрітим ножем просто обводив. Потім готові пластинки пофарбував фарбою. Фарба флюоресцентна бо хотів спочатку робити підсвітку ультрафіолетовим діодами. Вартує 40 грн.
https://picasaweb.google.com/1010398886 ... 9538605538
Але як виявилось ця фарба світиться в ультрафіолеті тільки якщо світити не неї зпереду, а якщо ззаду то УФ працює практично як звичайний білий діод тільки тьмяніше і ледь помітна синевата димка на краях. Тому від УФ діодів відмовився.
Далі повибирав з тої плівки з плоттера всі рисочки і цифри (гемор ще той бо дуже дрібні рисочки - вибирав голочкою з пінцетом). Далі відповідно наклеїв фон бордової плівки на пластикові заготовки.
Срілки малював гуашовими фарбами, бо було взападло купувати балон фарби за 40 грн заради пяти стрілок. Поки навіть при тому, що прибори запотівають - проблем із стрілками немає. Побачимо що буде далі.
Відповідно потім пофарбував круглі рамочки приборів, але видно фарба була стрьомна, бо доволі легко лущиться (а може я не дуже правильно фарбував). Через те, мусів один раз перемальовувати.
Всю підсвітку приборів залишив рідну крім спідометра. На спідометрі поставив додатково до основної лапми підсвітки ще 5 діодів і 1діод замість індикаторної лампи дальнього світла. Без цих додаткових діодів на прозорому тлі при підсвітці однією штатною лампою видно тіні від нутрощів спідометра. Щоб закріпити 5 діодів зробив пластинку з того самого прозорого пластику з коробок дисків, наробив в ній дірок і термічним пістолетом припаяв туди діоди.
https://picasaweb.google.com/1010398886 ... 8082149842
Діодам попередньо кусачками поскусував головки і зачистив зкусане напильником, щоб було матове і світло діода розсіювалось. До діодів припаював опір на 1 кОм. Діоди звичайні по 3 грн. Дроти від діодів повиводив через отвір для підсвітки індикаторної лампи дальнього світла. Сам діод, що має бути заміст лампи дальнього світла обгорнув синьою плівкою Оракал (на фото перший варіант, дещо не акуартно, потім доробив акуратно, але вже не фоткав) і приклеїв тим самим пістолетом до самої зробленої пластинки спідометра (недолік - якщо згорить діод - для заміни треба розбирати спідометр, ну але вже як є). Далі саму "плату" з наклеїними діодами розмістив всередині спідометра і закріпив легенько термо пістолетом. Все звичайно можна зробити і акуратніше у вигляді плати, але я вдома паяльника немаю, тому мені паяли інші а я вдома скучував дротики. Відповідно всі плюси діодів зкрутив(і мінуси так само) і вивів через отвір підсвітки індикатора дальнього світла один дріт на плюс і один на мінус. Далі все зібрав. Треба було підігнути трошки стрілку спідометра, бо оскільки пластик товстіше чим оригінальна алюмінієва пластинка - стрілка чіплялась за болтікі, що її кріплять пластинку з цифрами. До речі стрілка знімається просто потягнувши за неї руками. Ще можливо комусь цікаво - в середині спідометра є ричажок, яким можна доволі суттєво коригувати покази спідометра при похибці внаслідок встановлення більшої гуми.
Ще в показометр бензина вивів меленкий діодик жовтий замість оригінальної лампочки, бо якщо її залишити її корпус який всередині прибору теж дає велику тінь, і її видно при включеній підсвітці. А до діодика йдуть тільки два тоненьких дротика і тіні їх не видно.
Ще по периметрі кожного прибора проклеював полоску 1 см з тої самої бордової плівки (на попередньому фото видно), щоб світло лампочки не відбивалось від металевих стінок приборів зсередини і їх не було видно.
Ну вот як би і все. Мені подобається. Правда при зборці щось там намутив з дротиками і датчик температури не працює чомусь :), і шкло масляного прибора розбив :) (дякую Маряну і Вовіку колеснікову за нове шкло не знаю чиє воно )) . Потім при розборці в масляному приборі (його розбирав першим) щось не то почав відкручувати і стрілка тиску масла показує більше на 1 атм. і дьоргається. Тут можливо щось не те зібрав, або зламав прибор і треба буде купувати новий.
А так взагалі дуже задоволений - аж дивитись на неї хочеться :D
Вкладення
Z_pidsvitkoyu1.JPG
Аватар користувача
myshketer
Повідомлень: 2289
З нами з: 04 липня 2009, 13:35
Ім'я: Андрей
Авто: будка для гбо

Re: Тюніх моєї приборки на УАЗі

Повідомлення myshketer »

Маньяк :-D
Тебя хоть семья дома видит?
Сколько времени на это ушло?
Аватар користувача
автобат
Повідомлень: 4392
З нами з: 24 січня 2008, 18:30
Ім'я: Занін Сергійко Миколайкович
Авто: Mitsubishi L 200 на звіско Буцефал
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Тюніх моєї приборки на УАЗі

Повідомлення автобат »

А бахмара плануеться чі як? :P
Умейте пить, умейте жить и все от жизни брать. Ведь все равно, друзья мои придется помирать
Аватар користувача
umka
Повідомлень: 1186
З нами з: 20 липня 2005, 16:44
Ім'я: Дмитрий Карчевский
Авто: Луноход GV12.
Звідки: Львов
Контактна інформація:

Re: Тюніх моєї приборки на УАЗі

Повідомлення umka »

аффтар жжот
Неважно, сколько раз ты падал, важно, сколько раз поднимался.
http://4x4.lviv.ua/
BobeG
Повідомлень: 159
З нами з: 19 вересня 2006, 11:54
Ім'я: Петро
Авто: UAZ 31512x
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Тюніх моєї приборки на УАЗі

Повідомлення BobeG »

Особисто мені така приборка очі "ріже" , судячи з фото фоновий колір є дуже насиченим в порівнянні з шкалою , в ночі червоний фон ше більше подразнює напевно ?
Аватар користувача
іллі4
Повідомлень: 867
З нами з: 02 лютого 2009, 10:00
Ім'я: Іллі4
Авто: Fiat diablo 1,9 mjtd maxi
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Тюніх моєї приборки на УАЗі

Повідомлення іллі4 »

AM на паджеріку теж перероблятимеш?)
active-style.com.ua
Аватар користувача
AM
Повідомлень: 2438
З нами з: 19 серпня 2009, 01:51
Ім'я: Андрій
Авто: УАЗ 469 (Стрємітєльний :))

Re: Тюніх моєї приборки на УАЗі

Повідомлення AM »

myshketer писав:Маньяк :-D
Тебя хоть семья дома видит?
Сколько времени на это ушло?
:)
Как раз дома и делал только по ночам :D . Много попарился с кОралом так как не очень хороше работал в нём. Всего ушло 3 недели конечно не каждый день, но много времени заняло выработка самой концепции. Были и идеи распечатать на цветной самоклеющейся бумаге, и сделать то же самое только с черным оракалом, и с черным оракалом но наоборот (цыфры клеить на крашенный фон). Тоже сначала сделал распечатку на оракале в оригинальном виде, но потом решил доработать дизайн. Короче попарился, но доволен. Намного лучше выглядит и намного лучше читается.
Аватар користувача
AM
Повідомлень: 2438
З нами з: 19 серпня 2009, 01:51
Ім'я: Андрій
Авто: УАЗ 469 (Стрємітєльний :))

Re: Тюніх моєї приборки на УАЗі

Повідомлення AM »

іллі4 писав:AM на паджеріку теж перероблятимеш?)
вже сиджу и цыферы клею :D И не только на приборку но и на бортовой комп, вот толькно не придумаю как заставить оракал надписи менять при перелючении на альтиметр, барометр, температуру итд :lol:
Аватар користувача
AM
Повідомлень: 2438
З нами з: 19 серпня 2009, 01:51
Ім'я: Андрій
Авто: УАЗ 469 (Стрємітєльний :))

Re: Тюніх моєї приборки на УАЗі

Повідомлення AM »

автобат писав:А бахмара плануеться чі як? :P
па любасу - бахрома, копейки за оконный уплотнитель лобовухи, лазерный диск на ниточке и мех на руль :D
Аватар користувача
AM
Повідомлень: 2438
З нами з: 19 серпня 2009, 01:51
Ім'я: Андрій
Авто: УАЗ 469 (Стрємітєльний :))

Re: Тюніх моєї приборки на УАЗі

Повідомлення AM »

BobeG писав:Особисто мені така приборка очі "ріже" , судячи з фото фоновий колір є дуже насиченим в порівнянні з шкалою , в ночі червоний фон ше більше подразнює напевно ?
Ні, очі не ріже. Поїздив вночі по місту і її навіть не зауважуєш, при чому не залежно їдеш по вулицях з ліхтарями чи без (тим більше що в уазі панель дуже низько а крісло в мене доволі високо стоїть, та ще й більшість її (панелі) зміщена вправо). Ну а про колір - тут на кожному на свій смак. Мені бордовий подобається і букви помаранчеві взагалі супер - такі як на мафоні і на рації. Але хто захоче собі зробити щось подібне - зможе знайти собі плівку іншого кольору. Я підбирав щоб максимально підходило під мій інтерєр.
Аватар користувача
AM
Повідомлень: 2438
З нами з: 19 серпня 2009, 01:51
Ім'я: Андрій
Авто: УАЗ 469 (Стрємітєльний :))

Re: Тюніх моєї приборки на УАЗі

Повідомлення AM »

BobeG писав:Особисто мені така приборка очі "ріже" , судячи з фото фоновий колір є дуже насиченим в порівнянні з шкалою , в ночі червоний фон ше більше подразнює напевно ?
До речі повторюсь - жовтих засвітів як на фото немає в реальності. Вони виникають тільки при фотографуванні.
Аватар користувача
AM
Повідомлень: 2438
З нами з: 19 серпня 2009, 01:51
Ім'я: Андрій
Авто: УАЗ 469 (Стрємітєльний :))

Re: Тюніх моєї приборки на УАЗі

Повідомлення AM »

І буквочки якраз чітко видно помаранчевим на бордовому фоні (на фотках вони так не вирізняютсья і фон при вкюченні підсвітки не такий бордовий).

Щось спробував зайти на перше посилання в першому пості і ссилка на альбом не працює тому наводжу її ще раз.
https://picasaweb.google.com/MulyakAndr ... directlink

А взагалі дописую окремими постами бо не має опції редагувати, що доволі не зручно.
Аватар користувача
AM
Повідомлень: 2438
З нами з: 19 серпня 2009, 01:51
Ім'я: Андрій
Авто: УАЗ 469 (Стрємітєльний :))

Re: Тюніх моєї приборки на УАЗі

Повідомлення AM »

До речі найкраще передає колір без підсвітки ось це фото.
Вкладення
Bez_pidsvitky1.JPG
Аватар користувача
tad100
Повідомлень: 1972
З нами з: 18 березня 2005, 18:29
Ім'я: Тарас
Авто: Mitsubishi L200 2007. Isuzu Trooper, 1988
Звідки: Львів

Re: Тюніх моєї приборки на УАЗі

Повідомлення tad100 »

Маладец, очень прикольно, а главное своими руками.
Как свищет ветер осенний!
Тогда лишь поймете мои стихи,
Когда заночуете в поле.
МАЦУО БАСЁ из ипонии давно помер.
Аватар користувача
звездочет
Повідомлень: 529
З нами з: 03 серпня 2010, 14:23
Ім'я: Дубиняк Ігор
Авто: Штурман
Звідки: Львів, Брюховичі
Контактна інформація:

Re: Тюніх моєї приборки на УАЗі

Повідомлення звездочет »

AM писав:Как раз дома и делал только по ночам :D . Всего ушло 3 недели конечно не каждый день...
Радує, що ти не один такий. Марік тоже по ночам крутить Дракошу. Позавчора до 4 ночі збирав передній міст(нарешті планшайби зробили), а зараз його фарбує.
Відповісти