Як вибрати палатку та спальник?

Хайджеки, сандраки, компресори, туристичне спорядження, одяг, провіант, технології виживання
Аватар користувача
Muxajlo
Повідомлень: 79
З нами з: 23 січня 2011, 19:31
Ім'я: Михайло
Авто: ВАЗ 2121

Re: Як вибрати палатку та спальник?

Повідомлення Muxajlo »

Виходить шо так. Хоча якшо місцевість без каміня, а трава, то меніб вистачило самого карімата , ну звісно і спальник. Торік мандрували в горах, так мішок і карімат в палатці пар з рота іде ніс висовуєш шоб дихати, а по тілу кайф і тепло
Аватар користувача
звездочет
Повідомлень: 529
З нами з: 03 серпня 2010, 14:23
Ім'я: Дубиняк Ігор
Авто: Штурман
Звідки: Львів, Брюховичі
Контактна інформація:

Re: Як вибрати палатку та спальник?

Повідомлення звездочет »

Палатка 3-місна - 150грн, купляв в Практікер - не промокає, не продуває. Вже разів 25 розкладав за рік в карпатах, на рибалці від квітня і до жовтня в різну погоду і нічого. Головне просушувати після кожної поїздки і тримати в чистоті.
Спальник купляв самий дешевий два роки тому за 100 грн. Тонкий, літом можна нормально спати майже голим, осінню вдіти светр і нормально. Якщо взяти грубий, то літом буде жарко. Але обов язково треба брати з капішоном або щоб застібався так, щоб лишився малий отвір для рота (щоб дихати, я так свій вдосконалив, просто пришив блискавку щоб він застібався по кругу).
Карімат він же коврик може бути будь-який, він тільки для того, щоб не тягнуло від землі, а вони зроблені з такого матеріалу, що при мінімальній товщині не пропускає холоду, але бажано більше 5 мм, щоб не відцувати дрібних камінців. Головне щоб він був ребристий з одної сторони, щоб спальник не сповзав, якщо палатка поставлена на схилі, навіть невеликому.
Аватар користувача
звездочет
Повідомлень: 529
З нами з: 03 серпня 2010, 14:23
Ім'я: Дубиняк Ігор
Авто: Штурман
Звідки: Львів, Брюховичі
Контактна інформація:

Re: Як вибрати палатку та спальник?

Повідомлення звездочет »

Матрас взяв INTEX двохмісний, якраз на розмір палатки - супер!
Аватар користувача
tad100
Повідомлень: 1972
З нами з: 18 березня 2005, 18:29
Ім'я: Тарас
Авто: Mitsubishi L200 2007. Isuzu Trooper, 1988
Звідки: Львів

Re: Як вибрати палатку та спальник?

Повідомлення tad100 »

Палатку это точно, чем дороже, тем луцше, но тут есть но, при автомобильном туризме достаточно раскрывушки. А вот на чем спать? Это вопрос. До сих пор не знаю луцше чем 5ти сантиметровый паралон в чехле. ( мыж в автомобиле). Ну а если с низу тепло, то чем укрываться - пофиг, но любимая женчина греет луцше.
Как свищет ветер осенний!
Тогда лишь поймете мои стихи,
Когда заночуете в поле.
МАЦУО БАСЁ из ипонии давно помер.
Аватар користувача
SHOSS
Повідомлень: 47
З нами з: 08 березня 2009, 08:50
Ім'я: Олег
Авто: TLC 70
Звідки: г.Вышгород

Re: Як вибрати палатку та спальник?

Повідомлення SHOSS »

iGO25 писав: Палатка 3-місна - 150грн, купляв в Практікер - не промокає, не продуває. Вже разів 25 розкладав за рік в карпатах, на рибалці від квітня і до жовтня в різну погоду і нічого. Головне просушувати після кожної поїздки і тримати в чистоті.
Спальник купляв самий дешевий два роки тому за 100 грн. Тонкий, літом можна нормально спати майже голим, осінню вдіти светр і нормально. Якщо взяти грубий, то літом буде жарко. Але обов язково треба брати з капішоном або щоб застібався так, щоб лишився малий отвір для рота (щоб дихати, я так свій вдосконалив, просто пришив блискавку щоб він застібався по кругу).
Карімат він же коврик може бути будь-який, він тільки для того, щоб не тягнуло від землі, а вони зроблені з такого матеріалу, що при мінімальній товщині не пропускає холоду, але бажано більше 5 мм, щоб не відцувати дрібних камінців. Головне щоб він був ребристий з одної сторони, щоб спальник не сповзав, якщо палатка поставлена на схилі, навіть невеликому.
Как то трудно вериться что за такие деньги может быть нормальная палатка .
Ну а спальника должно быть два . Летний и зимний .
067-760-66-90
Аватар користувача
s.pal
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 4238
З нами з: 06 жовтня 2009, 22:23
Ім'я: Александр
Авто: Карандаш 2.9TDI, BFG AT КО2-285x75x16, AVM450HP, DWM12000HD, ОМЕ+4"~, Detroit TrueTrac
Звідки: Львов
Контактна інформація:

Re: Як вибрати палатку та спальник?

Повідомлення s.pal »

tad100 писав:Палатку это точно, чем дороже, тем луцше, но тут есть но, при автомобильном туризме достаточно раскрывушки. А вот на чем спать? Это вопрос. До сих пор не знаю луцше чем 5ти сантиметровый паралон в чехле. ( мыж в автомобиле). Ну а если с низу тепло, то чем укрываться - пофиг, но любимая женчина греет луцше.
Вот тут ты конечно прав, женщина да еще любимая это лучший вариант, но блин не всегда удобовозимый с собой предмет :D
Раскрывушка это та которая как раз 150 и стоит?
БОРЩ!!!
ROCK FOREVER!
Аватар користувача
Denon
Повідомлень: 867
З нами з: 16 березня 2010, 15:59
Авто: Старий Крузієр

Re: Як вибрати палатку та спальник?

Повідомлення Denon »

За 10 років активного відпочинку для себе зробив такі висновки:
1. Килимок - надувний матрац чи самонадувний якщо він не грубезний, то все одно продавлюється тілом в окремих місцях - м яко, але все одно коли вночі повернешся набік, то лежиш на землі. В мене вже таке було - вийшло, що в -4 градуси виспався цілу ніч на голій землі на самонадувному м-ці товщиною 1,5 см - добре що нічого не відстудив . Так що килимок (він же каремат) реально незамінний (якщо звичайо ти не береш INTEX в намет). Коштує копійки а нирки і суглоби збереже - не вартує на ньому економити - товщина 1 см достатньо, щоб не пропускати холоду від землі. По ширині - не вартує брати вузький, бо будеш під собою шукати.
2. Матрацик - справа смаку - по спартанськи можна і без нього, але коли їдеш за кермом, мотаєш відстань пішки розвідуючи дорогу, рубаєш дрова, носиш воду, розкладаєш намет і робиш купу всякої роботи, яку не доручиш жінці, то хочеться вночі спати, а не крутитись і прокидатись по кілька разів, а зранку чутися так якби ніч спав на драбині :D
3. Спальний мішок - спати накриваючись як ковдрою, вільно обираючи позу для сну комфортніше ніж цілу ніч руки по швах (як на мене), тому собі купив спальник прямокутної форми, який розщіпається по периметру - накриватися зручно, коли затепло висуватися з нього теж і коли холодно одягненому спати нетісно. Температурний режим обирай залежно від тривалості сезону відпочинку, з врахуванням якогось невеликого запасу градусів .
4. Намет - намет купуєш один на всі сезони, бо то найдорожча спальна примочка (крім причепа) . Намет, який має 1 вхід на сонці влітку перетворюється на сауну - залізти шось знайти - шось скласти - вилазиш мокрий як хлющ. Мав добрий намет з одним входом, продав і купив такий самий з двома входами - відкриваєш обидва і маєш провітрювання.
Тент має одиниці виміру (мм водяного стовпа) - менше 2000 брати не вартує, бо промокає - краще не менше 3000 мм - з погодою не завжди вгадаєш, іноді виїжджаєш, ризикуючи попасти під дощ і попадаєш під нього вдень чи вночі, а при дощі, коли спиш а на тебе капає зі стелі і вже і спальник вогкий, то не приємно. Або поліетиленом зверху накривати.
Якшо часто виїжджаєш на природу з ночівками і це є твій спосіб відпочинку і купуєш для тривалого використання, то не вартує кілька разів купляти шмельць - потратиш більше грошей ніж раз купиш якісні речі
Востаннє редагувалось 28 березня 2011, 11:40 користувачем Denon, всього редагувалось 1 раз.
Уроки життя безплатно даються, але дорого обходяться...
Аватар користувача
Толстяк
Повідомлень: 1087
З нами з: 01 липня 2007, 11:18
Ім'я: Геннадий
Авто: Nissan, KTM
Звідки: Карпати, Рахів
Контактна інформація:

Re: Як вибрати палатку та спальник?

Повідомлення Толстяк »

Denon писав:За 10 років активного відпочинку для себе зробив такі висновки:

3. Спальний мішок - спати накриваючись як ковдрою, вільно обираючи позу для сну комфортніше ніж цілу ніч руки по швах (як на мене), тому собі купив спальник прямокутної форми, який розщіпається по периметру - накриватися зручно, коли затепло висуватися з нього теж і коли холодно одягненому спати нетісно. Температурний режим обирай залежно від тривалості сезону відпочинку, з врахуванням якого невеликого запасу градусів .
і
Ще трохи про мішки прямокутні. Я для себе купив таких дві штуки і замками зістебнув їх. Тепер маю спальник розміром 195Х160 і кручуся в ньому як завгодно. :D
067 З12 4З З6
Аватар користувача
s.pal
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 4238
З нами з: 06 жовтня 2009, 22:23
Ім'я: Александр
Авто: Карандаш 2.9TDI, BFG AT КО2-285x75x16, AVM450HP, DWM12000HD, ОМЕ+4"~, Detroit TrueTrac
Звідки: Львов
Контактна інформація:

Re: Як вибрати палатку та спальник?

Повідомлення s.pal »

Толстяк писав:
Denon писав:За 10 років активного відпочинку для себе зробив такі висновки:

3. Спальний мішок - спати накриваючись як ковдрою, вільно обираючи позу для сну комфортніше ніж цілу ніч руки по швах (як на мене), тому собі купив спальник прямокутної форми, який розщіпається по периметру - накриватися зручно, коли затепло висуватися з нього теж і коли холодно одягненому спати нетісно. Температурний режим обирай залежно від тривалості сезону відпочинку, з врахуванням якого невеликого запасу градусів .
і
Ще трохи про мішки прямокутні. Я для себе купив таких дві штуки і замками зістебнув їх. Тепер маю спальник розміром 195Х160 і кручуся в ньому як завгодно. :D
Да, да бачив я в тебе цю конструкцію, дуже сподобалось рішення.
БОРЩ!!!
ROCK FOREVER!
Аватар користувача
Denon
Повідомлень: 867
З нами з: 16 березня 2010, 15:59
Авто: Старий Крузієр

Re: Як вибрати палатку та спальник?

Повідомлення Denon »

Там ще і вдвох можна крутитись :D
Востаннє редагувалось 28 березня 2011, 12:37 користувачем Denon, всього редагувалось 1 раз.
Уроки життя безплатно даються, але дорого обходяться...
Аватар користувача
Толстяк
Повідомлень: 1087
З нами з: 01 липня 2007, 11:18
Ім'я: Геннадий
Авто: Nissan, KTM
Звідки: Карпати, Рахів
Контактна інформація:

Re: Як вибрати палатку та спальник?

Повідомлення Толстяк »

Denon писав:і
Ще трохи про мішки прямокутні. Я для себе купив таких дві штуки і замками зістебнув їх. Тепер маю спальник розміром 195Х160 і кручуся в ньому як завгодно. :D[/quote]

Там ще і вдвох можна крутитись :D[/quote]
Тільки не таких, як я :lol: :shock: :lol:
067 З12 4З З6
Аватар користувача
Denon
Повідомлень: 867
З нами з: 16 березня 2010, 15:59
Авто: Старий Крузієр

Re: Як вибрати палатку та спальник?

Повідомлення Denon »

Толстяк писав:
Denon писав:і
Ще трохи про мішки прямокутні. Я для себе купив таких дві штуки і замками зістебнув їх. Тепер маю спальник розміром 195Х160 і кручуся в ньому як завгодно. :D
Там ще і вдвох можна крутитись :D[/quote]
Тільки не таких, як я :lol: :shock: :lol:[/quote]


Двоє таких як ти в одному мішку - це була б комедія :lol: :lol: :lol:
Уроки життя безплатно даються, але дорого обходяться...
Аватар користувача
Denon
Повідомлень: 867
З нами з: 16 березня 2010, 15:59
Авто: Старий Крузієр

Re: Як вибрати палатку та спальник?

Повідомлення Denon »

Щодо спальника - прямокутні майже ніколи не мають капюшона.
Коли перший раз ішов з колегою, який за часів СРСР облазив у ньому усі гори крім Уралу і Алтаю, лазив по льодовиках і т.д. і т.п. і побачив шо він літом на ніч вбирає "півника", то ржав з нього, поки він не сказав - як прийде дядя міня (менінгіт тобто) то буде не до сміху. А потім стикнувся з випадком коли одна ніч в палатці в Карпатах людині обернулась інвалідністю на голову на все життя. Тому для спокійного спання в міжсезоння завжди на всяк випадок беру легку вязану шапку, шо не тисне голову.
На моцно мінусову температуру маю грубий шведський армійський спальник з капюшоном.

Ше от шо - спальник потребує правильного догляду - як даш за нього гроші то вже хай служить справно!
1. він злежується - наповнювач перестає бути пухким і повітряниа прослойка робиться "ніяка" - зберігати бажано не в стиснутому вигляді або час від часу розкладати
2. спальник не переться!!! бо інакше сінтіпон тобі зіб ється в гулі і мішок не буде однорідним по товщині, тому відразу вартує зі старої простині зробити шось типу внутрішнього мішка, який гудзиками прищіпається до спальника всередині - легко відчепив, виправ і назад причепив. ;)
Уроки життя безплатно даються, але дорого обходяться...
Аватар користувача
s.pal
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 4238
З нами з: 06 жовтня 2009, 22:23
Ім'я: Александр
Авто: Карандаш 2.9TDI, BFG AT КО2-285x75x16, AVM450HP, DWM12000HD, ОМЕ+4"~, Detroit TrueTrac
Звідки: Львов
Контактна інформація:

Re: Як вибрати палатку та спальник?

Повідомлення s.pal »

Про те що спальник злежуэться навыть ніколи не подумав би.
Добра порада і про вкладиш.
БОРЩ!!!
ROCK FOREVER!
Аватар користувача
автобат
Повідомлень: 4392
З нами з: 24 січня 2008, 18:30
Ім'я: Занін Сергійко Миколайкович
Авто: Mitsubishi L 200 на звіско Буцефал
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Як вибрати палатку та спальник?

Повідомлення автобат »

Саня, че морочишь людям головы?! Тарасика греет не Елена Владиславовна, а безмерное количество пивы. Так что бери кровать и не ошиьешься. И снизу холода не будет и камушки не будут впиваться в спину. А лучший спальник - большое пуховое одеяло. Осталось одно решить раз и на всегда: Карандаша нафуйнабазар, покупай КАМАЗ с кунгом.Вот тебе мой добрый совет.
Умейте пить, умейте жить и все от жизни брать. Ведь все равно, друзья мои придется помирать
Відповісти