Рекомендації що до зимового одягу та спорядження.

Хайджеки, сандраки, компресори, туристичне спорядження, одяг, провіант, технології виживання
Відповісти
Аватар користувача
Volodymyr
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 6941
З нами з: 28 серпня 2002, 16:56
Ім'я: Володимир
Авто: Toyota Land Cruiser 60 (HJ60LG-KW•1982), 33x12.5xR15
Звідки: Ukraine, Lviv
Контактна інформація:

Рекомендації що до зимового одягу та спорядження.

Повідомлення Volodymyr »

  1. Нижня білизна. Натуральна, не синтетика, при можливості нижня термобілизна. Мати комплект на передягнутись.
  2. Термобілизна. Дуже бажано, при поєднанні з нижньою термобілизною. При виборі слід звернути увагу на яку температуру і активність вона розраховані інакше можна мерзнути чи перегріватись. Найкращий варіант з вовни.
  3. Шкарпетки. Вовняні, спеціальні шкарпетки для зимових видів спорту (таки що відводять вологу). В жодному випадку не бавовна. Вона вбирає вологу і може призвести до переохолодження. Мати пару пар на переодягнутись.
  4. Светер чи флісова куртка. Бажано з високим горлом, довгий щоб закривав поперек та під замок, що б можна розстібнути коли гаряче.
  5. Штани. Зимові, з високим верхом на підтяжках (по типу лижних). Якщо нема то любі натуральні але не таки що облягають, під низ термобілизна, колготки чи кальсони. Між штанами і тілом повинен бути прошарок повітря які триматиме тепло. Внизу штани мають щільно прилягати до взуття для запобігання попадання снігу. При можливості одягнути бахіли.
  6. Куртка. Тепла, але легка (лижна) що б закривала поперек. Якщо погода волога чи дощова, куртка повинна бути водонепроникна.
  7. Шапка або капюшон. Через голову людина втрачає найбільше всього тепла. Капюшон закриває задню частину голови та шиї тому кращий, але обмежує боковий зір, що може бути дуже небезпечним під час змагань. Шапка має бути тепла і зручна.
  8. Шалик. Закриває верх куртки, дуже бажаний якщо светер не має високого горла.
  9. Перчатки або рукавиці. Тримайте руки в теплі. Бажано мати зимові рукавиці. Тонкі шкіряні або декоративні рукавички щільно прилягають до шкіри і можуть привести до переохолодження.
  10. Взуття. Тепле, зимове, водонепроникне. З високим берцем. З підошвою що не ковзає або додатковими засобами проти ковзання. Бажано мати змінне взуття. Не вдягайте уггі. Вони не є водонепроникними і не рекомендовані ортопедами.
  11. Крем та гігієнічна помада. Якщо маєте схильність до пересушування шкіри, краще використовуйте. На холоді обвітрювання дуже неприємне.
  12. Тепле питво. Майте при собі термос з гарячим, солодким чаєм чи іншим напоєм.
  13. Їжа. Швидкі вуглеводи, шоколад, горіхи. Людина дуже сильно мерзне коли голодна. Не ходіть голодними. В ідеалі гаряча їжа тричі на день і перекусите протягом дня.
  14. Не ходіть мокрі. Тепловіддача води в 30 раз вище ніж у повітря. Якщо змокли. Спробуйте одразу переодягнутись та висушити мокрі речі.
  15. Якщо відчуваєте що починаєте мерзнете, спробуйте зігрітись, рухайтесь. Не стійте на місці, не сидіть. Перейдіть у тепле приміщення чи машину.
  16. Якщо відчуваєте що вам гаряче, розстібніть верхній одяг. Перегрів зимою призводить до мокрого одягу та переохолодження.
Прошу доповнювати.
[О]=TOYOTA=[О] ランドクルーザー
Аватар користувача
Alex67
Повідомлень: 466
З нами з: 05 квітня 2011, 20:23
Ім'я: Олексій
Авто: LR Defender 110
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Рекомендації що до зимового одягу та спорядження.

Повідомлення Alex67 »

За інших однакових умов краще працюють кілька тонких шарів одежі ніж один товстий завдяки повітряним прошаркам між ними. Це також дає можливість швидко змінювати рівень "одягнутості" коли змінюється рівень навантаження. Із спорядження вважаю за необхідне мати узимку термонакидку (церата із тепловідбиваючим покриттям), що у випадку травми дасть можливість закутати товариша/закутатися і зменшити ризик переохолодження при різкому зменшенні рухального навантаження і неможливості швидко потрапити у тепло (наприклад, коли у застряглій машині розбилося шкло або заглох мотор). Щодо рукавиць мій вибір - і тонесенькі внутрішні, і товсті, захисні зовнішні ОДНОЧАСНО. У товстих рукавицях важко або неможливо зробити якісь дрібні роботи, а лічені хвилини без рукавиць при роботі з металом на холоді можуть привести до опіків/обморожень. Я б також радив мати із собою захисну маску-балаклаву, яка вбирається при несподіваному різкому погіршенні погодних умов.
Олексій
Аватар користувача
Volodymyr
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 6941
З нами з: 28 серпня 2002, 16:56
Ім'я: Володимир
Авто: Toyota Land Cruiser 60 (HJ60LG-KW•1982), 33x12.5xR15
Звідки: Ukraine, Lviv
Контактна інформація:

Re: Рекомендації що до зимового одягу та спорядження.

Повідомлення Volodymyr »

Дякую. Слушні доповнення. Сам балаклаву маю, але чогось забув написати :)
[О]=TOYOTA=[О] ランドクルーザー
Аватар користувача
pooh
Повідомлень: 1262
З нами з: 07 жовтня 2012, 20:40
Ім'я: Євгеній
Авто: УАЗ Патріот

Re: Рекомендації що до зимового одягу та спорядження.

Повідомлення pooh »

Якщо тема зайшла про спорядження, можу доповнити...
1. Обов'язково треба мати ліхтарик. І посвітити, і дати сигнал про допомогу можна.
2.Якщо пішла розмова про термос, спробую замінити термос на газовий пальник. Розміром з пачку цигарок, і балон з газом як три пачки цигарок(це розмір). Сніг можна розтопити, але простіше і легше набрати воду з калабані (якщо вона є). Тільки пальник вам не допоможе, якщо температура нижче 20градусів морозу, газ просто не буде горіти.
Ще є такі навороти, як кишенькові грілки на бензині. Але в руках не тримав, не користувався. Якщо хтось зустрічав таке, з задоволенням почитаю.
Аватар користувача
khoma
Повідомлень: 357
З нами з: 19 лютого 2007, 11:48
Ім'я: Ростислав
Авто: Mitsubishi L200 2,5TDI "Elvira"
Контактна інформація:

Re: Рекомендації що до зимового одягу та спорядження.

Повідомлення khoma »

Цікава і потрібна тема. Ось мої думки:
Основна функція одягу - зменшити тепловтрати організму. Для цього працює ціла аутдорно-туристично-альпіністично-лижна індустрія. І не потрібно придумувати щось нове, варто просто робити так само, з врахуванням специфіки джипінгу.
Моя рекомендація - ніякого одягу з натуральних матеріалів (вовна, бавовна, цегейка). Як виняток шкарпетки з шерсті мериносів і пуховий одяг. Сучасні синтетичні тканини наділені магічними властивостями по теплоізоляції, водовідштовхуванню і, разом з тим, диханню. Натуральні тканини вбирають вологу і повільно її віддають, і як наслідок - тепловтрата.
Не одягайтесь як капуста. Термобілизна, фліс (Polartec 200 або 300) і куртка. Добра річ пухова куртка.
Підбирайте одяг правильно так, щоб не перегрітись і не перемерзнути (напр. якщо відкопуєте машину, скиньте зайвий одяг до того, а не після того). Збавте опалення в авто до допустимого мінімуму, уникаючи контраст температур.
Не допускайте попадання снігу у взуття - користуйтеся бахілами.
Не тіште себе думкою, що в машині тепло і особливо теплого одягу не потрібно. Можливо вам доведеться йти в найближче село по бульдозер чи в акушерський пункт.
НЕ ВЖИВАЙТЕ алкоголь на холоді. При переохолодженні він може бут корисним тільки тоді, коли ваше тіло в постійному теплі.
Аватар користувача
Alex67
Повідомлень: 466
З нами з: 05 квітня 2011, 20:23
Ім'я: Олексій
Авто: LR Defender 110
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Рекомендації що до зимового одягу та спорядження.

Повідомлення Alex67 »

khoma писав: Моя рекомендація - ніякого одягу з натуральних матеріалів (вовна, бавовна, цегейка). Як виняток шкарпетки з шерсті мериносів і пуховий одяг.
Не одягайтесь як капуста. Термобілизна, фліс (Polartec 200 або 300) і куртка. Добра річ пухова куртка.
Бавовна - однозначно ні, а от вовна, особливо вовна мериноса, у складі ПРАВИЛЬНО спроектованого виробу для холодної погоди не тільки має право на життя, але і краще будь-якої досі створеної систетики.
Пухова куртка чудовий вибір для арктичної подорожі (дуже холодно і дуже сухо), але в умовах нашого регіону (висока вологість!) пух дуже втрачає свої властивості, тому рекомендую обирати куртку із синтетичним утеплювачем.
Категорично не згоден із рекомендацією "не одягайтесь як капуста". Все із точністю до навпаки - одягайтесь як капуста . Що у наших умовах значить що Ви зможете точніше підібрати кількість одягу на собі яка відповідатиме поточній активності, а не опинитесь перед альтернативої відкидати сніг у білизні і застудитися чи відкидати його у важкій парці і обливатися потом із голови до шкарпеток. Але це також означає ПРОДУМУВАННЯ своїх дій заздалегідь і ЗАВЧАСНЕ змінювання кількості і типу одежі.
Олексій
Аватар користувача
Alex67
Повідомлень: 466
З нами з: 05 квітня 2011, 20:23
Ім'я: Олексій
Авто: LR Defender 110
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Рекомендації що до зимового одягу та спорядження.

Повідомлення Alex67 »

pooh писав:
2.Якщо пішла розмова про термос, спробую замінити термос на газовий пальник. Розміром з пачку цигарок, і балон з газом як три пачки цигарок(це розмір). Сніг можна розтопити
Термос не можна замінити газовим пальником. Термос можна доповнити газовим пальником. Чому? Пити гарячий напій бажано часто, а розпалювати пальник займе чимало часу. І де-факти Ви просто не будете цього робити. Тому досвідчені мандрівники готують гарячий напій у термос і до наступної довгої зупинки попивають із нього. Якщо подорож довга - пальник, якщо денний виїзд то досить зробити гарячий, дуже солодкий (!!!) чай із лимонним соком ще удома. Але термос слід обирати вакуумний, зроблений із нержавіючої сталі, щоб і тепло тримав довго, і не розбився при падінні. На одну людину на один день потрібно від 0.7 до 1 літра термосу.
Олексій
Аватар користувача
іллі4
Повідомлень: 867
З нами з: 02 лютого 2009, 10:00
Ім'я: Іллі4
Авто: Fiat diablo 1,9 mjtd maxi
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Рекомендації що до зимового одягу та спорядження.

Повідомлення іллі4 »

хтось користувався водонепроникними шкарпетками чи шапками?
active-style.com.ua
Аватар користувача
Alex67
Повідомлень: 466
З нами з: 05 квітня 2011, 20:23
Ім'я: Олексій
Авто: LR Defender 110
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Рекомендації що до зимового одягу та спорядження.

Повідомлення Alex67 »

іллі4 писав:хтось користувався водонепроникними шкарпетками чи шапками?
Загальне правило наступне. Одежа що прилягає до шкіри (шкарпетки, білизна, шапка) мусять відводити вологу від тіла. Потім за необхідності іде теплоізолюючий шар, а зовні - водонепроникний дихаючий, наприклад шкряні черевики із мембраною Gore Tex. Якщо шкарпетка водонепроникна то волога залишиться біля шкіри, буде дискомфорт та переохолодження.
Олексій
Аватар користувача
іллі4
Повідомлень: 867
З нами з: 02 лютого 2009, 10:00
Ім'я: Іллі4
Авто: Fiat diablo 1,9 mjtd maxi
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Рекомендації що до зимового одягу та спорядження.

Повідомлення іллі4 »

дякую за теорію, але я трошки не то питав)
active-style.com.ua
Аватар користувача
Alex67
Повідомлень: 466
З нами з: 05 квітня 2011, 20:23
Ім'я: Олексій
Авто: LR Defender 110
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Рекомендації що до зимового одягу та спорядження.

Повідомлення Alex67 »

іллі4 писав:дякую за теорію, але я трошки не то питав)
Я років 25 тому використовував водонепроникні штани герметично скріплені із водонепроникними ж шкарпетками. Після ходового дня виливав 2-3 літри поту із кожної штанини. Це сприяло моєму зацікавленню як правильно одягатися, тому що це дуже приємно і надовго запам'ятовується. Водонепроникну неопренову шапку я і досі регулярно використовую, коли доводиться виходити на воду при температурі нижче +10. Але для джипінгу навіть для серйозних бродів порадити не можу, хіба що треба діставати авто із глибини, з аквалангом :-). Сподіваюся ця практична інформація була кориснішою, готовий відповісти на додаткові запитання.
Олексій
Аватар користувача
AM
Повідомлень: 2438
З нами з: 19 серпня 2009, 01:51
Ім'я: Андрій
Авто: УАЗ 469 (Стрємітєльний :))

Re: Рекомендації що до зимового одягу та спорядження.

Повідомлення AM »

Вчора випадково побачив у магазині пакетики розміром десь як 4 чайних пакетика ліптон. Їх виймаєш з вакуумної упаковки і якийсь хім склад вмісту пакетика вступаючи в реакцію з повітям починає нагріватись. Пакетик має з однієї сторони липку основу і може клеїтись в середину шкара на стєльку або в рукавицю. Ціна - 7 грн за 1 шт. По характеристикам має тримати 8 год тепло. Щось типу такого. http://kpoxodu.ru/paket-grelka.html
Відповісти