Хочеться поспорить про ГБО

Технічні питання, ремонт, переробки, сервіс, тощо
Правила форуму
Будь-яка комерційна діяльність тільки в Куплю-продам
Аватар користувача
MOTOR
Повідомлень: 1000
З нами з: 11 вересня 2012, 23:21
Ім'я: Seruy
Авто: Y60 Gorbachev
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Хочеться поспорить про ГБО

Повідомлення MOTOR »

Знайшов таку статтю про ГБО на патрулі як в мене.
Практично написано теж саме що я всім говорив, просто хочу показати, що так думаю не тільки я.
Також хочу звернути увагу, що власник того авто теж в майбутньому плану демонтаж ГБО.
В жизни встречаются вещи вокруг, о которых ходит много легенд, но правду можно понять только тогда, когда попробуешь сам.
Откуда обычно берутся легенды и сказки? С одной стороны от тех кто не имеет достаточного образования, а с другой – от тех, кто хочет сыграть на этой безграмотности в свою пользу.
Вот и я не знал, что такое ГБО, вокруг него ходило много легенд и сказок. Кто-то рассказывал, что оно убивает двигатель, а кто-то наоборот. Кто-то кричал что он реально экономит деньги, а кто-то говорил, что это фигня и выходит тож на тож. Мои логические измышления привели меня всё-же, к тому, что я могу его поставить и смогу его окупить. И вот я его окупил, даже сэкономил уже чуть-чуть денег и хочу с Вами поделиться реалиями этой самой «экономии».

Мифы.
По сути основополагающих негативных мифа два: 1) ГБО убивает двигатель 2) ГБО убивает водителя.
1- Это откровенный бред, от людей которые ничего не понимают в устройстве двигателя и ГБО в частности. Но в этом бреде есть доля правды: если ГБО настроить неправильно то мотор можно сломать. Намёк на нашу страну и отечественный сервис думаю понятен?)) В остальном я заметил только положительные стороны от использования газа: масло дольше остаётся светлым, двигатель работает помягче.
2- Безопасность современного ГБО на высоком уровне и взорваться с ним ещё надо постараться. Тут опять же от качества установки зависит. Даже я бы сказал так: если запахло газом – то это хорошо – тут ещё можно что-то сделать, ибо газом пахнуть начинает за долго до его опасной концентрации; если запахло бензином – то скорее всего где-то уже взрывоопасная лужа.
Эти мифы и производные от них – развеяли те самые необразованные))

А позитивных мифов тоже предостаточно, их придумали газовщики. И главный из них – экономический, т.е. по сути сама целесообразность установки. Это не значит, что ГБО ставить невыгодно, но реальная привлекательность такой установки ниже того маркетингового хода, который все наблюдают.

Экономика.
Открываем сайт дилеров BRC http://www.gaz-car.ru/ekonomika-gazovoj-ustanovki.html.
Что нам пророчат?
Берем мой патруль)) http://www.gaz-car.ru/prajs-list…l-4-5- ... kazat.html
Сам даже посмеялся – они его сфоткали и на сайт выложили))) Когда-то он был таким)))
Расход средний допустим 22л/100, цена ГБО сами видите – 43800р. Пробег в день 45км (16425км в год). Цена газа 17р, бензина 29р.

Результат в калькуляторе: 378 дней срок окупаемости. (т.е. за 17000км)

ОТКРОВЕННАЯ ЛОЖЬ!

Всё не так. У меня есть своя арифметика:
1) Да, по чекам ГБО стоило 43800р, но только на настройку и троекратные покатушки к ним ушло ещё 1500р на топливо. А ещё я потратил на это около 8 часов своего времени – это ещё 5000р. Итого если не врать себе: установка обошлась в 50000р. Единственное, с учётом инфляции окупаемость происходит чуть быстрее.
2) По такой убогой формуле, как на сайтах газовщиков ничего считать нельзя. Просто посчитаем сколько стоит проехать 10000км на газу и на бензине.

На бензине все просто: 10000км/100*22л*29р=63800р.

А вот на газу все очень сложно! Прочувствуйте методику расчёта!
1) Газовое топливо: 10000км/100*22л*17р/0,85=44000р. Знаете что такое 0.85?) Это значит, что машина на 15% жрёт газа больше, чем бензина.
2) ТО (на моём моторе раз в 10000км) обойдется в 1500р в среднем с учётом потраченного времени.
3) Бензин на прогрев! (Кто не знает: газ включается только после прогрева) Этого нет ни в одном калькуляторе! Посчитать это сложно и в первую очередь это зависит от количества прогревов двигателя «на холодную». А жрёт мотор «на холодную» этот бензин, как свинья помои. У меня средне-статистически 1.5л/100км. Либо 150л/10000км, т.е. 150*29=4350р. (Кому интересно поделюсь цифрами для подсчёта)
Итого: 49850р/10000км

Другими словами: ГБО окупилось за 35000км, либо конспектируя: экономия между газом и бензином 49850/63800=0.78134796238. т.е ездить на газу мне на 22% дешевле.

Ну или скажем, я куплю машину для города, и расходы на прогревочный бензин сократятся в 4 раза, тогда экономия будет 27%. Конечно лучше, но с обещаниями газовщиков это всё равно не сходится.

Конечно, если у Вас 95-ый бензин, более современный двигатель, где разница между расходом газа и бензина будет не более 10%, то возможно Ваша экономия дотянет до 30%. НО НЕ БОЛЕЕ! Ни о каких 40% и тем более 50% даже речи быть не может.

Какая судьба газа на моей машине?
В этом году я решил перевести Патруль в разряд тяжёлой техники и заморочиться покупкой отдельной машины для города. Как только это произойдет, я начну готовиться к демонтажу ГБО и установке дополнительного бака — 215л будет достаточно для любой экспедиции, на которую способна эта машина. А пока пусть стоит, всё же оно экономит немного, ну и является более качественным топливом, чем бензин.

А так же…
За время эксплуатации:
1) У меня разболтался баллон, и я переделывал его крепление сам. А установщики были одни из лучших в Москве — сертифицированные оффициалы БРЦ.
2) Из за разболтавшегося баллона — потёк газ с трубок у мультиклапана — поправили на ТО.
3) Клапан на баллоне отказал при поездке по Карелии. Пол дороги было пройдено на бензине.

Мораль.
Считайте деньги и время внимательнее))) Методику я дал)))

Если коротко: то газ имеет смысл ставить если у вас 95-ый бензин и большие пробеги между прогревами. А именно: ГАЗель в коммерческом использовании, джип на котором вы ездите на работу из загорода в город каждый день, микроавтобус для путешествий по трассам и т.д. и т.п.
Все тепер закидуйте камінням.
Аватар користувача
pooh
Повідомлень: 1262
З нами з: 07 жовтня 2012, 20:40
Ім'я: Євгеній
Авто: УАЗ Патріот

Re: Хочеться поспорить про ГБО

Повідомлення pooh »

Цікаво, а хто тобі може щось написати, якщо тут більшість на дизелях їздить. :lol:
Мою думку ти і так знаєш, я тобі вже колись казав. Якщо ти знову вернувся до цього питання, отже є сумніви, що дарма зняв ГБО. ;)
Аватар користувача
MOTOR
Повідомлень: 1000
З нами з: 11 вересня 2012, 23:21
Ім'я: Seruy
Авто: Y60 Gorbachev
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Хочеться поспорить про ГБО

Повідомлення MOTOR »

Ні статтю знайшов випадково, насправді далі шукав собі якийсь V8
Аватар користувача
автобат
Повідомлень: 4392
З нами з: 24 січня 2008, 18:30
Ім'я: Занін Сергійко Миколайкович
Авто: Mitsubishi L 200 на звіско Буцефал
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Хочеться поспорить про ГБО

Повідомлення автобат »

Серий, купи собі таёду
Умейте пить, умейте жить и все от жизни брать. Ведь все равно, друзья мои придется помирать
Аватар користувача
MOTOR
Повідомлень: 1000
З нами з: 11 вересня 2012, 23:21
Ім'я: Seruy
Авто: Y60 Gorbachev
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Хочеться поспорить про ГБО

Повідомлення MOTOR »

Яку?
на 200-хсотий нема грошей
Аватар користувача
krust
Повідомлень: 548
З нами з: 24 жовтня 2013, 21:13
Ім'я: Павлік
Авто: Deep 4WD , SUBARU Legacy
Контактна інформація:

Re: Хочеться поспорить про ГБО

Повідомлення krust »

Хотів на вихідниїх сісти порахувати скільки ж то газу тепер бере моя машина, а тут шей тема підходяща.
Балон в мене стоїть на 60 літрів. Поставили його в салон замість третього ряду сидінь(рідко ітак хто там їздив). Заправляється він на 45 літрів приблизно!!!
Розхід по місту:
13 бенз, 18 газу. Тобто не там 15%, а цілих десь 30-40% збільшення в росході, ну але так як я їжджу то ше норм.
По трасі діло зовсім інше. бензини брало десь 10 літрів.
А газу бере 12-13 з кондюками там і тд.
Газом ніколи не пахло нічо)
По динаміці. Під горку на більших швидкостях не тяне. Але тут залежить дуже багато від газу. Заправляю в осоновному укр нафту, від окко чи вог нічим не відрізняється. А вот було їхав після бобікуса, і заправився в стрию на якійсь невідомій мені заправці,то на трасі більше 130 їхати не міг.
Що до прогрівання, гбо включається на 40 градусів. Літом воно включається через хвилину. Осінню(коли 10 градусів приблизно було), 3-4 хвилини. Коли було 0 градусів, прогрівалось воно не більше 5 хв. Бензину заправляв передостанній раз ще літом, і десь 3 тижні тому залив пів бака.
Ну і тепер висновок і підрахунок.
Ціни(ост раз заправлявся газ-8.35, бенз 15.50):
По місту:
на 100 км, газ виходить в 150 грн, бенз-201 грн.
По трасі:
на 100км, газ - 108 грн, бенз- 155грн.
Виходить що на 100км я економлю 50 грн.
Як не як, вигода є. Окупиться гбо за 10-12тис км.(залежить від наших цін звичайно, і де їздити) Ще 3 лишилось. ТО куштує десь 300 грн, краще робити його кожних 10 тис, а не як пишуть там 15, а то знайомий на аутбеку робив то на 7 тис, то половина газового фільтра була в маслі(ось таке заправляють нам).
Єдине що, жалко то третій ряд сидінь)
Газом півністю довольний. Звичайно якщо газ буде по 10 грн там і більше, викину тут же.
Вкладення
балон
балон
Аватар користувача
pooh
Повідомлень: 1262
З нами з: 07 жовтня 2012, 20:40
Ім'я: Євгеній
Авто: УАЗ Патріот

Re: Хочеться поспорить про ГБО

Повідомлення pooh »

Паша, яка газова система? (фірма). І коли ставив? 30% збільшення розходу, це занадто багато.
Аватар користувача
krust
Повідомлень: 548
З нами з: 24 жовтня 2013, 21:13
Ім'я: Павлік
Авто: Deep 4WD , SUBARU Legacy
Контактна інформація:

Re: Хочеться поспорить про ГБО

Повідомлення krust »

Valtec форсунки, мозги stag4, ставив в травні. та багато(
Аватар користувача
pooh
Повідомлень: 1262
З нами з: 07 жовтня 2012, 20:40
Ім'я: Євгеній
Авто: УАЗ Патріот

Re: Хочеться поспорить про ГБО

Повідомлення pooh »

ОК. Здибаємось наступного тижня. Можливо щось підкорегуємо. ;)
Аватар користувача
krust
Повідомлень: 548
З нами з: 24 жовтня 2013, 21:13
Ім'я: Павлік
Авто: Deep 4WD , SUBARU Legacy
Контактна інформація:

Re: Хочеться поспорить про ГБО

Повідомлення krust »

На наступний тиждень якраз буду у Львові(пятниця субота неділя)
Аватар користувача
krust
Повідомлень: 548
З нами з: 24 жовтня 2013, 21:13
Ім'я: Павлік
Авто: Deep 4WD , SUBARU Legacy
Контактна інформація:

Re: Хочеться поспорить про ГБО

Повідомлення krust »

Зменшився росхід!!! Бо я лох, іздив з включеними хабами, а Марік мені їх зробив!! Тепер можна виключити і росхід, впав до 15 по місту) Що дуже радує.
Маріку велике дякую!!! ;)
Granader
Повідомлень: 541
З нами з: 06 грудня 2007, 11:17
Ім'я: Ігор
Авто: таврон і буханка
Звідки: Львів-Ковирі

Re: Хочеться поспорить про ГБО

Повідомлення Granader »

Поділюсь і я,своїми враженнями,правда в мене туарег ;) маленький,балон(30 л) встановив під машину,їх робить Харків спеціально для таврій конкретно щоб під машину!!!задня балка на 5см торчить нижче.
Середній пробіг в тиждень 300 км розхід бензини змішаний 8л 24*20=480 грн
розхід газу змішаний9-9,6л 29*8 =232 грн різниця 248 грн це на 300 км пробігу.
Врахувати те що,установка мені вийшла 3000 грн,просто кайф...
Звичайно що вага(800 кг) і обєм(1.2) мого туарега,шмішні проти ваших,написав для порівняння,можливо комусь знадобиться.
Вкладення
IMG_7159.JPG
IMG_7157.JPG
IMG_7157.JPG (79.62 Кіб) Переглянуто 12064 разів
Аватар користувача
shypuch
Повідомлень: 63
З нами з: 02 травня 2010, 15:11
Ім'я: Андрій
Авто: Mitsubishi L200, Peugeot 307SW
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Хочеться поспорить про ГБО

Повідомлення shypuch »

Granader писав:Поділюсь і я,своїми враженнями,правда в мене туарег ;) маленький,балон(30 л) ... розхід газу змішаний9-9,6л ....
Врахувати те що,установка мені вийшла 3000 грн,просто кайф...
Блін! Обережніше треба з такою подачею матеріалу!!! Я з кожним словом, хм ... як би то пояснити ... напевне таки не підберу слів без матів, щоб адекватно передати душевні переживання. Думаю як, ЯК таурег 9л а в мене 25!!! І балон 30л, то ж тільки навколозаправки їздити.
Granader писав:Звичайно що вага(800 кг) і обєм(1.2) мого туарега,шмішні проти ваших,написав для порівняння,можливо комусь знадобиться.
... і аж тут до мене дійшло! :-)

По темі:
Поставив газ на Паджеро 4, пожертвував складанням 3 ряду сидінь. Проте в мене вони і так завжди задіяні, то сильного дискомфорту від того, що не складаються не відчуваю. Два балона по 60л. Рівне дно лишається. По розходу дійсно газу йде відсотків на 20 більше ніж показує комп. Але тут фішка не заправлятися до повного, тоді може розхід і менший. Але я так не можу. Двигун працює еластичніше. Прогріви, так як описав вище krust , при тому що машина в мене на дворі постійно. Доїжджаю щодня з передмістя на роботу + місто+ назад, 150-300км в день, як коли. На 10000 міняв (шось там) 150грн + нехай 50 на доїзд до майстра. Рахував витрати за рік (так як веду записи по всіх машинах) сумарно, виходить поза 35 відсотків економії в порівнянні з бензином. Але врахуйте, що цей рік дикий перекос з відношенням ціни бензин/газ (завжди було від 0,6 зараз 0,4 вже рік тримається). Ситуація така, що попередній рік паджеро стояло як парадна машина - їздив елькою. Тепер їжджу паджеро, елька тільки якщо не можу вибратися зі своїх боліт. А так, в їзді різниці нема. Хіба на заправках можна не витягати руки з кишені, і так обовязково прибіжать заправлять.
Аватар користувача
sekunda
Повідомлень: 285
З нами з: 30 травня 2013, 17:02
Ім'я: Данило Секунда
Авто: Land Rover Discovery 2,5 300 tDi
Звідки: Львів

Re: Хочеться поспорить про ГБО

Повідомлення sekunda »

В мене на Ниві стоїть ГБО.

Стосовно розходу пального:
газу справді споживає на 25-30% більше, ніж бензин (12 літрів бензини - 15-16 літрів газу в міському циклі). Але по грошах виходить, якшо брати найдешевший 95 сьогодні по 18.50/1л, і газ по 9,00 грн/1л, - 100 км на бензині 222 грн, на газі - 135-144 грн.

Тяга і ривок - на газі гірше. По бездору в основному на бензині, але, в принципі, і на газі їде. Хоча, кшо впирається в глибоку воду, то бракує потужності і можна заглохнути.

Безпека: Балон в багажнику. 40 л, в який максимум впихав 36л. За всю спеку влітку стояла надворі і нічого не сталося :) А от ставити знизу (під багажником) - я не ризикнув: можна зачепити.
Victory Loves Preparation
Аватар користувача
MOTOR
Повідомлень: 1000
З нами з: 11 вересня 2012, 23:21
Ім'я: Seruy
Авто: Y60 Gorbachev
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Хочеться поспорить про ГБО

Повідомлення MOTOR »

А прогрів двигуна на бензині до того як включиться газ
Відповісти