Авторадіо

Обговорення всіх питань пов'язаних і не пов’язаних з темою 4х4
Правила форуму
Будь-яка комерційна діяльність тільки в Куплю-продам
Відповісти
Аватар користувача
AM
Повідомлень: 2438
З нами з: 19 серпня 2009, 01:51
Ім'я: Андрій
Авто: УАЗ 469 (Стрємітєльний :))

Авторадіо

Повідомлення AM »

Періодично мій мозК навідує така думка - прікольно було б якщо в нас в місті було б авторадіо. Себто водії з радіостанціями ділятся корисною інформацією про дорожну обстановку, пости ГАІ, аварії, пробки, перекриті дороги ітд (ну типу як таксисти).
Що для цього потрібно:
1. Оприділитись із частотою (400-470 МГц (сюди ж входят ПМР і ЛПД), СБ, 137-170МГц)
2. Репітер з антеною десь в високому місці (дрянь, яка приймає на одній частоті, а передає на іншій). Ставиться для підсилення сигналу від радіостанцій водіїв. Тобто ця штука приймає сигнал від радіостанції водія і передає його далі для інших учасників, але через високу антену і набагато вищу потужність сигнал переданий репітером чути по цілому львову і ближніх селах. Рознос прийому і передачі по різним частотам робиться щоб якщо два водія будуть знаходитись рядом вони не чули один одного по два рази - один напряму, і один через репітер. Тому репітер приймає на частоті "1", а передає на частоті "2", а радіостанції абонентів відповідно навпаки - приймають на частоті "2", а передають на частоті "1".
3. Радіостанції з можливістю передавати і приймати на різних частотах. В мене на СБ є можливість працювати в двох каналах (один із них буде тільки на прослуховування, інший передача і прослуховування). Крім того більшість станцій діапазону 400-470 МГц теж мають цю функцію.
4. Скоріше за все (точно не впевнений може і не обовязково) кожному користувачу треба буде скласти іспит на радіолюбителя 4 категорії, але там дешево і зовсім не складно.
5. Ну і саме головне - користувачі :)

Крім того слід зазначити, що у Львові вже є репітер який працює на частоті 156 МГц і належить львівським радіолюбителям. Слухав його десь тиждень - розмови там дуже рідко, і при тому доволі одноманітні - як чути, я знахожуть там-то, радіостанція така-то, кінець звязку. Якби були бажаючі теоретично можна поговорити з ними, щоб використовувати їхній репітер (хоч не впевнений, що вони захочуть).

Ну от така думка мене турбувала час від часу. Розумію що воно не просто буде зробити. Та і не відомо чи доцільно.
Але все одно зголошуйтесь хто думає, що це було б корисно (чи не корисно) у Львові.

ПС Теоретично я думаю навіть маленькі ПМР чи ЛПД можна використовувати, єдине, що наскільки пригадую там немає рознесення по частотам на прийом-передачу, так що слухати можна буде, а щоб передати - хіба переключати на інший канал і передавати (звичайно якщо близько репітера, бо потужність їх мала)
Аватар користувача
s.pal
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 4238
З нами з: 06 жовтня 2009, 22:23
Ім'я: Александр
Авто: Карандаш 2.9TDI, BFG AT КО2-285x75x16, AVM450HP, DWM12000HD, ОМЕ+4"~, Detroit TrueTrac
Звідки: Львов
Контактна інформація:

Re: Авторадіо

Повідомлення s.pal »

Я не дуже петраю в герцах і решта назвах та параметрах, але про звязок між нами задумувався не раз.
Думаю що булоб добре коли можна почути якусь інформацію, та зрештою просто привітатись зранку з усіма хто зараз в машині.
Ну якось так, бо варіантів приміненя багато.
Я за.
БОРЩ!!!
ROCK FOREVER!
Аватар користувача
myshketer
Повідомлень: 2289
З нами з: 04 липня 2009, 13:35
Ім'я: Андрей
Авто: будка для гбо

Re: Авторадіо

Повідомлення myshketer »

На ОРМ что-то такое делают и пользуют уже по всему Киеву, на СВ вроде... Мне тоже эта мысль нравится, хотя рации нету ) Но я за идею )
Аватар користувача
K2
Повідомлень: 1439
З нами з: 22 березня 2004, 16:21
Ім'я: q
Авто: q

Re: Авторадіо

Повідомлення K2 »

імхо св в нас буде кращим варіантом. є в кожного в машині, тягне пристойно, львів маленький. на трасі є "автомобільне радіо"- 15ам. чому б просто не продовжити використовувати його в місті?
Аватар користувача
ter
Повідомлень: 24
З нами з: 24 квітня 2007, 18:53
Ім'я: Roman
Авто: Isuzu Trooper "Monti"
Звідки: Lviv
Контактна інформація:

Re: Авторадіо

Повідомлення ter »

частота 27Мгц
канал 15 ам -наші дальнобойщики (сказки щоб не заснути)
"Позивний -Ребята как там дорога ,або хлопці як там дорога потім не дочекавшись відповіді кажеш де проблема (стоят псутся....) "
канал 19 ам Поляки (багато інфи про стан дороги в польщі)
Позивний -мобіле як там дружка в строне Кракова (поліцаї -міськи"медведики")
Позивний -огульне-про те як і куди доїхати
Я катаю з СВ 5 років по європі вся інфа про дорогу(пяний водій,велосипедист вночі,швидка,поліція ,аварія (19 канал інформаційний,9-аварійний )
Для того щоб не заважати іншим при розмові між собою беруть канал 19+-2=21 або 17 для того щоб не заважати

Питання про встановлення і обслуговування СВ на Садовій біля газової заправки
griffin
Повідомлень: 1
З нами з: 24 лютого 2014, 21:41
Ім'я: Юрій
Авто: Scoda Fabia II

Re: Авторадіо

Повідомлення griffin »

Доброї пори суток!!!

На жаль, я раніше не заходив на цей сайт. Можете сказати - тема ще актуальна? Якщо так, то на яких частотах спілкуються львівські водії???

Мені тема теж сподобалася, тим більше, що купив собі рацію. Щоправда, ще не зі всіма нюансами розібрався...

Дякую.

P.S.: Радіо може теж вихід, проте в нього не скажеш - де пробки, чи якась інша проблема. Та, зрештою, дійсно навіть просто привітатися зранку та побажати щасливої дороги один одному. Зрештою, це б підхватила якась хвиля львівська - решті також було б легше. Львів - не Київ, проте й в нас достатньо пробок...
Аватар користувача
robosol
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 2244
З нами з: 17 грудня 2009, 15:56
Ім'я: Андрій
Авто: LR Discovery
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Авторадіо

Повідомлення robosol »

griffin писав:Доброї пори суток!!!
На жаль, я раніше не заходив на цей сайт. Можете сказати - тема ще актуальна? Якщо так, то на яких частотах спілкуються львівські водії???
Мені тема теж сподобалася, тим більше, що купив собі рацію. Щоправда, ще не зі всіма нюансами розібрався...
Дякую.

P.S.: Радіо може теж вихід, проте в нього не скажеш - де пробки, чи якась інша проблема. Та, зрештою, дійсно навіть просто привітатися зранку та побажати щасливої дороги один одному. Зрештою, це б підхватила якась хвиля львівська - решті також було б легше. Львів - не Київ, проте й в нас достатньо пробок...
Яку рацію? вони є різні, і працюють на різних частотах.
В основному авто-спілкування йде на СБ 27,130МГц ( канал 15 сітки "С" в ам модуляції ). Це легальний канал на якому дальнобій і всі біжаючі спілкуються про дорожню обстановку. Були спроби працювати на інших каналах, але оскільки дальнобій на 15-му каналі - то нема сенсу бігати туда/сюда.
bandiora
Повідомлень: 13
З нами з: 15 листопада 2013, 13:39
Ім'я: oleg
Авто: Nissan Navara D40 black
Контактна інформація:

Re: Авторадіо

Повідомлення bandiora »

так є якийсь уніфікований канал на СБ у Львові - для руху містом??? бо на трасах зрозуміло шо дальнобой-фм.
Аватар користувача
robosol
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 2244
З нами з: 17 грудня 2009, 15:56
Ім'я: Андрій
Авто: LR Discovery
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Авторадіо

Повідомлення robosol »

СБ 15 сітка С (27.130МГц) ам модуляція.
Відповісти